Murata LQH32CN150K53L
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 15uH 10% 1MHz Ferrite 300mA 1210 Embossed T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Future Electronics
HQonline
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32CN150K53L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Stock
38,311
Authorized Distributors
6
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
300 mA
300 mA
DC Resistance (DCR)
754 mΩ
754 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 10% 1MHz Ferrite 0.3A 0.754Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 370mA 728mOhm DCR 1210 Blister T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 15uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 370mA T/R
TAIYO YUDENCB2012T150K
Inductor Power Chip Wirewound 15uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.32A 1.69Ohm DCR 0805 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
LQH32C Series 1210 15 uH ±10 % 300 mA 0.58 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor Nonstandard 15µH ±10% 300mA 754mΩ 26MHz -