Murata GRM31C5C1H623JA01K
Cap Ceramic 0.062uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
数据表和文档
Geoflip
Datasheet2 页5 年前
TME
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Stock
55
Capacitance
62 nF
62 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
Introduction Date2007-06-21
相关零件
50V 68nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 56nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.068uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.068uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125°C
描述
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 0.062muF ±5% C0G NP0
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.062uF, Surface Mount, 3216M/1206
CAP CER 0.062UF 50V C0G/NP0 1206
CAP, 62000PF, 50V, MLCC, 1206;