Murata GCM31M5C1H563JA16L
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet221 页15 年前
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
X-ON
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.38%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
19,569
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 nF
56 nF
56 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 56nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
1206 0.051 uF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.056uF, Surface Mount, 1206
Cap, Mlcc, 0.056Uf, C0G/Np0, 50V, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCM31M5C1H563JA16L
CAP, MLCC, 0.056UF, C0G/NP0, 50V, 1206;
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 56nF 5% 30ppm/Cel ppm/C