Murata GRM31M5C1H563JA01L
50V 56nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Future Electronics
Arrow.cn
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
19,569
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 nF
56 nF
56 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
描述
1206 56 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic capacitor
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.056uF, Surface Mount, 3216M/1206
Cap, Mlcc, 0.056Uf, C0G/Np0, 50V, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM31M5C1H563JA01L
CAP, MLCC, 0.056UF, C0G/NP0, 50V, 1206;