Murata GRM31AR72J103KW01D
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
TME
3 个月趋势:
-29.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,323
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1 mm
950 µm
相关零件
Yageo GroupC0805V103KBRACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ArcShield SMD Comm X7R HV 630V 10000pF ±10% X7R
Yageo GroupC0805W103KBRACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Yageo GroupC0805V103KCRACTU
0805 ARCSHIELD HV 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
500V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
±10% 630V 10nF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 3216M/1206
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 10nF ±10% 630V X7R
Cap, Mlc, 0.01Uf, X7R, 630V, 1206; Capacitance:0.01Μf; Voltage(Dc):630V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Grm Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM31AR72J103KW01D