Yageo Group C0805V103KBRACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ArcShield SMD Comm X7R HV 630V 10000pF ±10% X7R
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+172%
SnapEDA
封装
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2016-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805W103KCRACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
500V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Yageo GroupC0805X103KCRACTU
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C Automotive T/R
Yageo GroupC0805W103KBRACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08051C103KAT2A
0805 10 nF 100V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% Pad SMD 0805 ArcShield 125C Low ESR T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% SMD 0805 125°C T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Capacitor, High Voltage, Aec-Q200 Arcshield Series, 0.01 F, 10%, X7R, 630 V Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805V103KBRACTU
Ceramic Capacitor 10nF, 630V, 0805, ±10 %