Yageo Group C0805W103KBRACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+1410%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2024-07-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805V103KCRACTU
0805 ARCSHIELD HV 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
500V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805V103KBRACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ArcShield SMD Comm X7R HV 630V 10000pF ±10% X7R
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Yageo GroupC0805X103KCRACTU
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C Automotive T/R
KYOCERA AVX08051C103KAT2A
0805 10 nF 100V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% Pad SMD 0805 ArcShield with Flexible Termination 125C Low ESR T/R
ArcShield SMD Comm X7R HV 0805 (2012Metric) ceramic capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 10000pF
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% SMD 0805 125°C T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor 10nF, 630V, 0805, ±10 %