Yageo Group C0805V103KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 0.01uF X7R 0805 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
TraceParts
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-12-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
500V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805W103KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 0.01uF X7R 0805 10% Flex Soft
Yageo GroupC0805X103KCRACTU
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C Automotive T/R
Yageo GroupC0805C103KCRACTU
CAP CER 10000PF 500V X7R 0805 / 10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C Series 0805 10 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
250V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0805 ARCSHIELD HV 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,500VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
CAPACITOR CERAMIC 0.01 UF 10% TOL 500V X7R 0805
0805 (2012Metric) ArcShield SMD Comm X7R HV 500V 10000pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor 10nF, 500VDC, 0805, ±10 %