Yageo Group R82DC3470DQ60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
JRH Electronics
Farnell
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.493 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupRSBDC3470Z310K
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupRSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
描述
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 470nF, 40VAC, 63VDC, 10%
Polyester capacitor; 470nF; 63V; 10%; p=5mm; 7.2x3.5x7.5mm; -55+105deg.C