Yageo Group RSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Factory Futures
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,216
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3470AA60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3470DQ60J
Yageo GroupR82DC3470Z360J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
PanasonicECQV1H474JL
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Radial FILM CAPACITOR RSB 40V 0.47muF ±5% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
FILM CAPACITOR, 0.47UF, 63V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET Stacked; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):40V; Voltage(DC):63V; Lead Spacing:5mm RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.47UF, 63V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.47µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:RSB Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)