Yageo Group RSBDC3470Z310K
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet18 页2 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3470DQ60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3470AA60K
Film Capacitor, 0.47 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82DC3470Z360K
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
CAP, FILM, PET, 0.47UF, 63V, RAD
Radial film capacitor 10% 470nF 63V
Film Capacitors 63V 0.47 uF 125C 10% 2 Pin LS=5
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
470nF ¡À10% 5mm 63V 40V 7.2mm*7.5mm
CAP, 0.47µF, 63V, 10%, PET, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: RSB Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Ter