Yageo Group R82DC3470AA60K
Film Capacitor, 0.47 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.80%
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
7.493 mm
7.493 mm
Introduction Date2014-03-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupRSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
Yageo GroupRSBDC3470Z310K
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
PanasonicECQV1H474JL
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Bulk
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47Uf, Through Hole Mount
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 470nF, 40VAC, 63VDC, 10%