Bourns SRR6028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A 0.155Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.06%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6028-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
12,802
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.15 A
DC Resistance (DCR)
155 mΩ
155 mΩ
Q Factor
10
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 0.139Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.147Ohm DCR 3131 T/R
描述
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,33 UH +/-30% 1.15A IDC Q:10
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 1.15A, 30%; In; INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 1.15A, 30%; Inductance:33µH; RMS Current (Irms):1.15A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):920mA; Product Range:SRR6028 Series; Power Inductor Case:6.8mm x 6.8mm x 2.8mm