Bourns SRU8028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.147Ohm DCR 3131 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU8028-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 0.139Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.1A 0.124Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A 0.155Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 33UH 1.3A 147 MOHM SMD
100KHz 15MHz 1.1A 1.3A 20@2.52MHz 33¦ÌH 147m¦¸ ¡À30% 3131 8mm*8mm*3.1mm
SRU8028 Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 33muH
33uH ±30% 1.1A Power Inductors ROHS
IND8X8X2.8MM,33UH30%1.3A, SHDSMD
Inductor, Shielded, 33Uh, 1.1A, 30%, Smd; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Sru8028 Series; Dc Resistance Max:0.147Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-330Y