Bourns SRR5028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.19Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.45%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR5028-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,742
Authorized Distributors
6
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
900 mA
900 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
190 mΩ
190 mΩ
Q Factor
11
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A 0.155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.1A 0.124Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1A 255mOhm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
FIXED IND 33UH 900MA 190MOHM SMD / 33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 190mOhm Max Nonstandard
IND PWR SHLD 33UH 30% 100KHZ 11 FERRITE
100KHz 13MHz 780mA 900mA 11@2.52MHz 33¦ÌH 190m¦¸ ¡À30% 2323 , 5.8mm*5.8mm*3mm
FIXED IND 33UH 900MA 190MOHM SMD
Ind5.8X5.8X2.8Mm,33Uh30%0.9A,Shdsmd Rohs Compliant: Yes
SRR5028 Nonstandard 0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm 33muH
33uH ±30% 780mA SMD,5.8x5.8mm Power Inductors ROHS