Bourns SRU1028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 0.139Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Datasheet2 页14 年前
Electro Sonic
3 个月趋势:
+19.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1028-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.147Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.1A 0.124Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A 0.155Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor, Shielded, 33Uh, 1.2A, Smd; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.25A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Sru1028 Series; Dc Resistance Max:0.139Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-330Y
CHOKE, SHIELDED, 33UH, POWER; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 1.25A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.2A; Product Range: SRU1028 Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.139ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 2.8mm; External Length / Height: 10mm; External Width: 10mm; Inductor Type: Shielded Power Choke; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C; Q Factor: 24; Q Test Frequency: 2.52MHz; Resonant Frequency: 12MHz; Self Resonant Frequency Min: 12MHz; Test Frequency: 2.52MHz