Bourns SRR1210-6R8Y
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 7.9A 0.015Ohm DCR T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1210-6R8Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,075
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
7.9 A
7.85 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
15 mΩ
15 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 7.6A 0.0185Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 6.3A 0.018Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 7.6A T/R
TAIYO YUDENNS12575T6R8NN
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 5.84A 0.0158Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 7.2A 13.1mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 1KHz Ferrite 5.9A 15.7mOhm DCR Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±30% 7.9A 15mΩ 20MHz 12@7.96MHz
100KHz 20MHz 8.3A 7.9A 12@7.96MHz 6.8¦ÌH 15m¦¸ ¡À30% 1210 , 12mm*12mm*10mm
Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):7.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.3A; Product Range:Srr1210 Series; Dc Resistance Max:0.015Ohm; Inductance Tolerance:± 30%; Product Length:12Mm; Product Width:12Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns SRR1210-6R8Y.