Bourns SRR1260-6R8Y
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 6.3A 0.018Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
Electro Sonic
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260-6R8Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 7.6A 0.0185Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 4.8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 7.9A 0.015Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T6R8NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 5.22A 0.0168Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10155T6R8NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4.98A 0.01908Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 5A 0.021Ohm DCR 4040 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 28.2MHz 6.5A 6.3A 20@7.96MHz 6.8¦ÌH 18m¦¸ ¡À30% 5050 , 12.5mm*12.5mm*6.5mm
FIXED IND 6.8UH 6.3A 18 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 6.8UH, 6.3A, SHIELDED
SRR1260 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 6.8muH
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 6.5A, Smd; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):6.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):6.5A; Product Range:Srr1260 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.018Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260-6R8Y.