Vishay 173D226X9035Y
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay 173D226X9035Y.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
2,396
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
6.2 µA
6.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupT322E226K035AT
Cap Tant Solid 22uF 35V 10%( 7.11 X 13.46mm) Axial 1.3 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322E226K025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
22UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, 790D SERIES
22UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 40 V DC +/-10%, 790D SERIES
Cap Tant Solid 22uF 35V 20% (7.11 X 13.97mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT322D226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Descrições
Descrições de Vishay 173D226X9035Y fornecidas pelos seus distribuidores.
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Tantalum Capacitor; Capacitor Type:Solid; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:Tantalex; Voltage Rating:35VDC; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Package/Case:Y; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: No