United Chemi-Con ELXS201VSN561MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con ELXS201VSN561MP35S.
United Chemi-Con
Datasheet3 páginas4 anos atrás
IHS
Electro Sonic
Stock
5,048
Authorized Distributors
2
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Screw
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.72 A
1.55 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.0078 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Peças relacionadas
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Chassis Mount
NichiconUPT2P561MRD6
560uF 220V 卤20% 2.4A@10kHz Plugin,D25xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXS181VSN561MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConELXS181VSN561MQ25S
Cap Aluminum Lytic 560uF 180V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 1670mA 5000h 105C Automotive
PanasonicEET-HC2E561HA
Cap Aluminum 560uF 250V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 1500mA 2000h 105°C Bulk
Descrições
Descrições de United Chemi-Con ELXS201VSN561MP35S fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 560uF 200V 20%( 22 X 35mm) Snap-In 10mm 1720mA 5000h 105C
SERIES: LXS; VOLT: 200; CAP: 560; DIA X LENGTH: 22X35; PACKAGING: SNAP-IN
Radial Can - Snap-In LXS 200V 560muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH