United Chemi-Con APSE2R5ELL821MF08S
NPcap-PSE Series 2.5 V 820 uF 6.3 x 8 mm LS=2.5 mm Aluminum Polymer Capacitor
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con APSE2R5ELL821MF08S.
IHS
Datasheet3 páginas3 anos atrás
Datasheet0 páginashá 0 anos
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.30%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
9,750
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
5000 hours
Ripple Current
5 A
560 mA
560 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 6100mA 5000h 105C T/R
Panasonic 2SEPC820MW+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
NichiconPLS0E821MCO6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSF2R5ELL821MF08S
Descrições
Descrições de United Chemi-Con APSE2R5ELL821MF08S fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5000mA 20000h 105C Bulk
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
2.5V 820uF Polymer ±20% 7mΩ 5A@100kHz Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS