TE Connectivity 36502AR68JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 680nH 5% 250MHz 23Q-Factor 190mA 0805 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity 36502AR68JTDG.
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.90%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
28,171
Authorized Distributors
6
Inductance
680 nH
680 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
190 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
25 MHz
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 680 nH, 2.05 ohm, 300 MHz, 190 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Wurth Elektronik7447604C
25MHz 188MHz 190mA 23@50MHz 680nH 2.8¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Wurth Elektronik744762268A
WE-KI SERIES; SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH CERAMIC CORE, 680 NH
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.73uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
RF Choke Unshielded Wirewound 0.64uH 5.8KOhm 5% 10MHz Ferrite 0.24A 1.4Ohm DCR 0402 T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity 36502AR68JTDG fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.68 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.19 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
High Frequency & RF Inductors, High Frequency, Surface Mount, Taped & Reeled, 2.29 x 1.73 x 1.52 mm, 5 %, Inductance .68 µH, 190 mA, Sigma 3650
INDUCTOR, R68, 5%, 0805 CASE; Inductance: 680nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 190mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 2.2ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 200MHz; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 1.52mm; External Length / Height: 2.29mm; External Width: 1.73mm; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0805 0.68uH 5% 2K RL Inductance: .68 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 190 mA DC Resistance: 2.2 Ω Package Size Code: 0805 0.68 µH High Frequency 190 mA 2.2 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR68JTDG | Internal Number: 6-1624113-4 | TE Connectivity | Sigma