Coilcraft 0805CS-681XJLB
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0805CS-681XJLB.
Coilcraft Direct
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-22.88%
Stock
28,880
Authorized Distributors
2
Inductance
680 nH
680 nH
680 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
190 mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Wirewound Inductor, 680 nH, 2.05 ohm, 300 MHz, 190 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 680nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
Descrições
Descrições de Coilcraft 0805CS-681XJLB fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 680 nH, 5%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 680NH, 5%, 310MHZ, RF, SMD; Inductance: 680nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 190mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available