Nichicon UPW2W010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 450V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Nichicon UPW2W010MPD.
IHS
Datasheet8 páginas3 anos atrás
Newark
Future Electronics
TME
DigiKey
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
14,716
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
331.57 Ω
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
18 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.9954 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-03-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
LTD Date2026-06-30
Peças relacionadas
NichiconUPW2G010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 400V 1muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPW2V010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 350V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-2WHG010
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2WHG010B
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 18mA 2000h 105°C Ammo Pack
PanasonicECA-2GHG010
Cap Aluminum 1uF 400V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 18mA 2000h 105C Bulk
Descrições
Descrições de Nichicon UPW2W010MPD fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF 450 V DC, PW SERIES 5000H 10(DIA.)X12.5MM
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 18mA 5000h 105C Automotive Bulk
PW Series 1 uF 450 V 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
1uF 卤20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 1Uf, 450V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPW2W010MPD