Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA
ZXT10P20DE6 Series PNP 20 V 2.5 A 1.1 W Silicon Switching Transistor - SOT-23-6
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA.
IHS
Datasheet7 páginas11 anos atrás
Datasheet6 páginas25 anos atrás
Farnell
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Diodes Inc.ZXT10P40DE6TA
Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 40V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Diodes Inc.ZXT13P20DE6TA
Bipolar (BJT) Single Transistor, PNP, 20 V, 3.5 A, 1.7 W, SOT-26, Surface Mount
Diodes Inc.ZXTD6717E6TA
Trans GP BJT NPN/PNP 15V/12V 1.5A/1.25A 6-Pin SOT-23 T/R
onsemiFMB3906
Bipolar Transistors (BJT); FMB3906; ON SEMICONDUCTOR; PNP; 6; -40 V; -200 mA
onsemiFMB3946
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, NPN and PNP, Silicon
ROHMQST3TR
Small Signal Bipolar Transistor, 5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
Descrições
Descrições de Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Bipolar Transistor, 2.5A I(C), 20V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Trans GP BJT PNP 20V 2.5A 1700mW 6-Pin SOT-23 T/R
350mV@ 150mA,2.5A PNP 1.7W 7V 100nA 20V 20V 2.5A SOT-26 3.1mm*1.8mm*1.3mm
TRANSISTOR, PNP, SOT23-6; Transistor Polarity:PNP; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:20V; Power Dissipation Pd:1.1W; Transistor Case Style:SOT-23; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Collector Emitter Voltage Vces:1.05V; Continuous Collector Current Ic Max:2.5A; Current Ib:500mA; Current Ic Continuous a Max:-2.5A; Current Ic hFE:2A; Gain Bandwidth ft Min:150MHz; Gain Bandwidth ft Typ:180MHz; Hfe Min:150; No. of Transistors:1; Package / Case:SOT-23; Peak Current Icm:6A; Power Dissipation Pd:1.1W; Power Dissipation Ptot Max:1.1W; Termination Type:SMD; Transistor Type:Low Saturation (BISS); Voltage Vcbo:20V