TE Connectivity RN73C1J30K9BTDF
Res Thin Film 0603 30.9K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RN73C1J30K9BTDF.
element14 APAC
Datasheet4 pages3 years ago
Datasheet8 pages9 years ago
Datasheet8 pages10 years ago
Electro Sonic
Newark
TE Connectivity
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN73C1J32K4BTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 32400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRN73C1J29K4BTDF
Res Thin Film 0603 29.4K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP5-1879134-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 33200ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB303V
Res Metal Film 0603 30K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 30K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 33K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3ARB3092V
Res Thin Film 0603 30.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRN73C1J30K9BTDF
PanasonicERA3ARB303V
Res Thin Film 0603 30K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3ARB333V
Res Thin Film 0603 33K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRN73C1J32K4BTDF
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RN73C1J30K9BTDF provided by its distributors.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 30900ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Rn 0603 30K9 0.1% 10Ppm 1K Rl |Holsworthy Te Connectivity RN73C1J30K9BTDF
30.9K¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À10ppm/¡æ 0603 1.55mm*800¦Ìm*550¦Ìm
电阻, 30K9, 0.1%, 0.063W, 0603, 薄膜;
RES, 30K9, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 30.9kohm; Product Range: RN73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)