TDK VLF10040T-101M1R2
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 0.248Ohm DCR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK VLF10040T-101M1R2.
IHS
Datasheet1 page23 years ago
Arrow Electronics
CAD Models
Download TDK VLF10040T-101M1R2 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
LTB Date2019-03-29
LTD Date2019-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.3A 0.27Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 1.25A 0.3Ohm DCR T/R