TDK MLZ2012N100L
Inductor Power Shielded Multi-Layer 10uH 20% 2MHz Ferrite 500mA 390mOhm DCR 0805 T/R
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Chip 1 ExchangeMLZ2012N100LContact
1d
North Star MicroNS-MLZ2012N100LContact
>1wk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLZ2012N100L.
Future Electronics
Datasheet15 pages13 years ago
Datasheet25 pages13 years ago
Datasheet11 pages14 years ago
CAD Models
Download TDK MLZ2012N100L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Inductor Power Shielded Multi-Layer 10uH 20% 2MHz Ferrite 0.35A 0.611Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor Power Shielded Multi-Layer 10uH 20% 2MHz Ferrite 350mA 611mOhm DCR 0805 T/R