Panasonic ETQP5M101YGC
Power Choke Shielded Wirewound 97uH 20% 100KHz Metal 2.7A 0.229Ohm DCR Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP5M101YGC.
Future Electronics
Datasheet13 pages8 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
JRH Electronics
Newark
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
Download Panasonic ETQP5M101YGC symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-12-29
Related Parts
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5140
Power Inductors - SMD FIXED IND 100UH 1.2A 280 MOHM