Panasonic ETQP3M2R2YFP
Power Choke Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 5.8A 0.0248Ohm DCR Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP3M2R2YFP.
Upverter
Datasheet13 pages8 years ago
IHS
Farnell
Electro Sonic
3 month trend:
-64.65%
CAD Models
Download Panasonic ETQP3M2R2YFP symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 7A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 7.1A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 7.1A 0.018Ohm DCR 2726 Automotive T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A 0.035Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.6A 0.0407Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.04Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0435Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ETQP3M2R2YFP provided by its distributors.
4.8A 2.2uH Integrated molded inductor ±20% 10.9A SMD,5.5x5mm Power Inductors ROHS
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 2220
ETQ Series 2.2 uH 4.8 A 24.8 mO Shielded Automotive Power Choke Coil Inductor
Panasonic ETQP3M2R2YFP - Power Inductors for Automotive application
FIXED IND 2.2UH 5.8A 24.8MOHM SM
100KHz 2MHz 10.9A 5.8A 8 2.2¦ÌH 24.8m¦¸ ¡À20% 0530 5.5mm*5mm*3mm
PCC-M0530M 2-SMD J-Lead 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm 2.2muH
Fixed Inductors PCC 2.2uH AEC-Q200
ETQP3M 2,2uH 4,8A 20% RoHSconf