Panasonic ERJ3GEYJ911V
Resistor, Chip Thick Film, 910 Ohm, 0.1WRESISTOR, Chip Thick Film, 910 Ohm, 0.1W, 5%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3GEYJ911V.
Future Electronics
Datasheet0 pages0 years ago
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Related Parts
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 820Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 820 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3GEYJ911V provided by its distributors.
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603 / 910 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 910ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 910 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 5%,SMT,0603,CUT TAPE
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 910Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0603 910ohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ3GEYJ911V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 910 Ohm
Resistance:910Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ911V.