Panasonic ERJ3GEYJ104V
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3GEYJ104V.
Upverter
Datasheet0 pages0 years ago
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 1/10W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 91K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 91000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3GEYJ104V provided by its distributors.
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 100kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 / 100 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ Series 0603 100 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 100 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 5%,SMT,0603,Cut Tape
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 100kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 100000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Thick Film 0603 0,1W 5% 100K Taped
Panasonic ERJ3GEYJ104V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 100 kOhm
RESISTOR, 100K, 100MW, 5%; Resistance:100kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD
Resistance:100Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj-3Ge Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3GEYJ104V.