Panasonic ERJ-P03F1213V
Res Thick Film 0603 121K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-P03F1213V.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
Panasonic
Master Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Related Parts
PanasonicERJPA3F1213V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 121k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F1333V
Res Thick Film 0603 133K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F1303V
Res Thick Film 0603 130K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F120K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 130000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 110000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-P03F1213V provided by its distributors.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 121 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1213V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 121000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 121000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 121Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F1213V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 121K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 121kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To