Microchip M2GL025T-1VFG400
FPGA IGLOO2 27696 Cells 400MHz 65nm Technology 1.2V 400-Pin VBGA
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip M2GL025T-1VFG400.
Datasheet62 pages1 year ago
Datasheet119 pages3 years ago
Upverter
SHENGYU ELECTRONICS
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.d
Related Parts
MicrochipM2GL025-VF400
FPGA IGLOO2 27696 Cells 340MHz 65nm Technology 1.2V 400-Pin VBGA
FPGA Spartan-6 LX Family 24051 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 324-Pin CS-BGA
FPGA Spartan-6 LXT Family 24051 Cells 45nm (CMOS) Technology 1.2V 484-Pin FBGA
Descriptions
Descriptions of Microchip M2GL025T-1VFG400 provided by its distributors.