MCC BAS70-05-TP
Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.07A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC BAS70-05-TP.
Farnell
Datasheet3 pages24 years ago
Future Electronics
HQonline
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsBAR43SFILM
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, FAST, VR 30V, IF 0.1A, PKG SOT-23-3L, VF 0.33V, TRR 5NS, CJ 7PF
Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
STMicroelectronicsBAR43CFILM
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, FAST, VR 30V, IF 0.1A, PKG SOT-23-3L, CONFIG COMMON CATHODE
Descriptions
Descriptions of MCC BAS70-05-TP provided by its distributors.
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.07A, 70V V(RRM), Silicon
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 70V, IF 200MA, PKG SOT-23,VF 1000MV, TRR 5NS, CJ 2PF
Schottky Diode, 70V, 0.07A, Sot-23 Rohs Compliant: Yes |Micro Commercial Components BAS70-05-TP
Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3,
SCHOTTKY RECTIFIERS, 70V, SOT-23; Diode; SCHOTTKY RECTIFIERS, 70V, SOT-23; Diode Type:Schottky; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:70V; Forward Current If(AV):70mA; Forward Voltage VF Max:1V; Reverse Recovery Time trr Max:5ns