Analog Devices MAX4311EEE+
High-Speed, Low-Power, Single-Supply Multichannel, Video Multiplexer-Amplifiers
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Analog Devices MAX4311EEE+.
Analog Devices
Official datasheet0 pages0 years ago
SHENGYU ELECTRONICS
ShanghaiCT
Inventory History
3 month trend:
-17.07%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Related Parts
Analog DevicesMAX4314EEE+
Analog DevicesMAX4312EEE+
MAX4312 Tube e3 VIDEO MULTIPLEXER audio video amplifier circuit 85C 82dB 0.635mm 560muA
Op Amp Quad High Speed Amplifier R-R O/P ±5.5V/11V 16-Pin QSOP / IC OPAMP VFB 150MHZ RRO 16QSOP
Texas InstrumentsOPA3692IDBQT
Triple, Wideband, Fixed Gain Video Buffer Amplifier With Disable 16-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsOPA3695IDBQ
Ultra-Wideband, Current-Feedback Operational Amplifier with Disable 16-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsOPA3684IDBQT
Low-Power, Triple Current Feedback Operational Amplifier with Disable 16-SSOP -40 to 85
Descriptions
Descriptions of Analog Devices MAX4311EEE+ provided by its distributors.
Video Amp, 345Mhz, 430V/Us, Qsop-16; No. Of Amplifiers:1Amplifiers; Gain Bandwidth:345Mhz; Slew Rate:430V/Μs; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Output Current:95Ma; Amplifier Case Style:Qsop Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices MAX4311EEE+