Coilcraft 0805LS-822XGLB
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
Coilcraft Direct
Farnell
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Inductance
8.2 µH
8.2 µH
8.2 µH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.55 Ω
2.55 Ω
2.55 Ω
Q Factor
18
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
2.5 MHz
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 23Q-Factor Ferrite 330mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 7.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
설명
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
COILCRAFT 0805LS-822XGLB INDUCTOR, RF, 8.2UH, 2%, 27MHZ, SMD
INDUCTOR, 8.2UH, 2%, 27MHZ, RF, SMD; Inductance: 8.2µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 250mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 2.55ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 27MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]