Abracon AISC-1008-8R2G-T
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 1008 T/R
IHS
Datasheet7 페이지7년 전
Electro Sonic
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.46%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Fixed Inductor 1008 8.2µH ±2% 150mA 10.7Ω 30MHz 20@25MHz
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1111
RF Inductors - SMD FIXED IND 8.2UH 150MA 10.7 OHM
Ind 8.20 Uh 0.150 A 10700.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1008-8R2G-T
7.9MHz 30MHz 150mA 20@25MHz 8.2¦ÌH 10.7¦¸ ¡À2% 1008 2.92mm*2.79mm*2.29mm
AISC-1008 1008 (2520Metric) 0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm 8.2muH