United Chemi-Con EKMQ201VSN102MP50S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 200V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
United Chemi-Con
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-29.74%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,877
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Screw
Screw
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
249 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.3 A
2.45 A
2.45 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
52.5018 mm
52.5018 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2019-12-27
LTD Date2020-03-31
Parti correlate
United Chemi-ConEKMH251VNN102MA40T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 2300mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH251VNN102MA40W
United Chemi-ConEKMH201VNN102MA35T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20%( 35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 2300mA 2000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LQ102M250K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 2200mA 2000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMQ201VSN102MP50S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 2300mA 2000h 105°C
±20% 2.3A@120Hz 10mm 200V 1000uF Plugin,D22xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 200V 20%, SNAP-IN; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 200V; Product Range: KMQ Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Diameter: 22mm; Lead Spacing: 10mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf 200V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Kmq; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:-; Altura:50Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Chemi-Con EKMQ201VSN102MP50S