Cornell Dubilier 381LQ102M250K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LQ102M250K042.
New Yorker Electronics
Farnell
Electro Sonic
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.37%
Stock
26,783
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
166 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.2 A
2.66 A
2.66 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.4942 mm
42.4942 mm
Parti correlate
PanasonicEET-HC2E102CF
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 2200mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2E102DA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 2200mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH201VNN102MR45T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20%( 30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 2300mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH201VSN102MR45T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKMQ251VSN102MR40S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS2EB102EA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Solder Pin 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LQ102M250K042 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 2200mA 2000h 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 250V 20%, SNAP-IN; Capacitance: 1000µF; Voltage(DC): 250V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Snap-In; Lifetime
381LQ Series 250 V 1000 uF ±20% Ø30x40mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1000uF 30X40
1mF 250V ¡À20% 10mm 166m¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 2.2A@ 120Hz,3.08A@ 20 kHz , 30mm*40mm*42mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf 250V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lq; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:250V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.166Ohm; Altura:40Mm |Cornell Dubilier 381LQ102M250K042