United Chemi-Con APXK2R5ARA561MF61G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 1000h 105C T/R
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet2 pagine4 anni fa
Trend di 3 mesi:
+58.80%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
14,681
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
16 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.5 A
3.9 A
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
6.096 mm
Parti correlate
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.013 Ohm 3600mA 2000h 105C T/R
RHS Series 4 v 560 uf 105'c 8x6.7mm Low ESR 2k hrs Low ESR SMD Aluminum Polymer
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.01 Ohm 3800mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MH70G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.01 Ohm 4500mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXA2R5ARA561MH70G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.023 Ohm 3100mA 2000h 105°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APXK2R5ARA561MF61G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, 2826
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
SERIES: PXK; VOLT: 2.5; CAP: 560; DIA X LENGTH: 6X5; PACKAGING: TAPED
Radial aluminum capacitor 20% 560muF 2.5V
Aluminum Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 560uF 0.2
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH