United Chemi-Con APXA2R5ARA561MH70G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.023 Ohm 3100mA 2000h 105°C T/R
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet2 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
DigiKey
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
23 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.1 A
4.5 A
Height - Seated (Max)
6.7056 mm
7.0104 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MH70G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.01 Ohm 4500mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA561MF80G
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.01 Ohm 3800mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.013 Ohm 3600mA 2000h 105C T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APXA2R5ARA561MH70G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 3333
2.5V 560uF Polymer ±20% 23mΩ 3.1A@100kHz SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Super low ESR and long life by using conductive polymer.
United Chemi-Con
CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 25V SM
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD