TE Connectivity 3142W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity 3142W204P.
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
element14 APAC
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2005-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-11-11
LTD Date2019-11-13
Parti correlate
PanasonicEVM2NSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 3/20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T/R
Single - Turn SMD Cermet Trimmer - Leadfree 200Kohms 25% 4mm Square
PanasonicEVM3WSX80B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 0.15W 1Turn (3.1 X 3.75 X 0.95mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM-3RSX50B25
Trimmer, Cermet, 0.15W, 200000ohm, 50V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1512
SMD 3mm Cermet Trimmer - Leadfree 3MM 200KOHMS 25% 0.1WATT OPEN FRM
Cermet TRIMMER Active ROHS3Compliant Trimmer Potentiometer ±25% 240deg 100mW -40C
PanasonicEVM1DSX30B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM1USX30B25
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.9mm) Foot Print SMD Carrier T/R
TE Connectivity3142W204P
TE Connectivity3150W204P
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity 3142W204P fornite dai suoi distributori.
Trimmer, Cermet, 0.15W, 200000ohm, 25% +/-Tol, 1 Turn(s)
SMD TRIMMER RESTR W/ TAB TERM,200KOHM +/-25%.15W +/-250PPM/C TOP ADJUST
Wirewound Resistors - Through Hole 3142W 200K
POT 200K OHM 0.15W 25% TOP SMD
TRIMMER, SMD, 200K; Track Resistance: 200kohm; No. of Turns: 1Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: 3142W Series; Power Rating: 10mW; Resistance Tolerance: ± 25%; Temperature Coefficient: ± 250ppm/