Panasonic AGN210A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic AGN210A24.
Panasonic
JRH Electronics
DigiKey
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
912
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
18 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
5 mA
5 mA
5 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Coil Resistance
4.8 kΩ
4.8 kΩ
4.8 kΩ
Coil Power
120 mW
120 mW
120 mW
Switching Capacity
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicAGN26024
RELAY;GENERAL PURPOSE;INDUSTRIAL RELAY;DPDT;2 FORM C HIGH SENSE COIL VOLTAGE 24
PanasonicAGN260A24
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC Through Hole
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic AGN210A24 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 4.8KOhm Surface Mount
AGN(GN) Relay (SMD A type 1-coil latch)
GN Series DPDT (2 Form C) 1 A 24 VDC SMT 1 Coil Latching Signal Relay
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN210A24
4ms 4ms 1A 110V 24V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 4.8K¦¸ 5mA 125V
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD;
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight