Panasonic AGN210A24X
AgPd+Gold plating 24V DPDT (2 Form C) SMD, 5.7x10.6mm Magnetic Latching Relays ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic AGN210A24X.
Datasheet5 pagine26 anni fa
IHS
Panasonic
Master Electronics
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
240
Authorized Distributors
5
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
18 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
5 mA
5 mA
5 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Coil Resistance
4.8 kΩ
4.8 kΩ
4.8 kΩ
Coil Power
120 mW
120 mW
120 mW
Switching Capacity
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-09-07
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicAGN26024
RELAY;GENERAL PURPOSE;INDUSTRIAL RELAY;DPDT;2 FORM C HIGH SENSE COIL VOLTAGE 24
PanasonicAGN260A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic AGN210A24X fornite dai suoi distributori.
AGN(GN) Relay (SMD A type 1-coil latch T&R)
Relay Signal DPDT 125VAC 24VDC Solder Surface Mount T/R
GN Series DPDT (2 Form C) 1 A 24 VDC SMT 1 Coil Latching Signal Relay
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN210A24X
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Surface Mount-Straight