Panasonic AGN260A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic AGN260A24.
Datasheet5 pagine26 anni fa
element14
Master Electronics
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2009-04-07
PanasonicAGN210A24
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic AGN260A24 fornite dai suoi distributori.
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD; Coil Type:DC, Sensitive; Contact Configuration:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage AC Nom:125V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Current:5mA
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD; Contact Configuration:DPDT; Product Range:GN Series; Relay Mounting:Surface Mount; Coil Type:DC Sensitive; Relay Terminals:SMD; Coil Resistance:4.8kohm; Approvals & Standards:CSA, UL; Depth:10.6mm RoHS Compliant: Yes