onsemi NSI45035JZT1G
NSI45035 Series 35 mA 45 V SMT Constant Current Regulator & LED Driver - SOT-223
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NSI45035JZT1G.
IHS
Datasheet11 pagine5 anni fa
HQonline
Master Electronics
Upverter
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-91.83%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
4
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
Max Input Voltage
45 V
45 V
Max Output Current
70 mA
Output Voltage
Efficiency
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Min Operating Temperature
-55 °C
-55 °C
Max Operating Temperature
150 °C
150 °C
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
LED Driver, Linear, 0V to 45V input, 2 Outputs, 1 MHz Switch. Frequency, 30 mA out, SOT-223-4
NSI45020 Series 20 mA 45 V Constant Current Regulator LED Driver - SOT-223
NSI45025 Series 25 mA 45 V SMT Constant Current Regulator & LED Driver - SOT-223
LED Driver, Constant Current Regulator, 30 mA, 45 V
LED Driver, Constant Current Regulator, 25 mA, 45 V
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NSI45035JZT1G fornite dai suoi distributori.
LED DRVR 80Segment Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
70mA 45V SOT-223-4 LED Drivers ROHS
CONSTANT-CURRENT LED DRIVER,45V,35MA
Sot223 Eutectic 35Ma Rohs Compliant: Yes
IC CURRENT REGULATOR 15% SOT223
LED DRIVER, SOD-223; Device Topology: -; No. of Outputs: 1Outputs; Output Current: 70mA; Output Voltage: -; Driver Case Style: SOT-223; No. of Pins: 3Pins; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 45V; Switching Frequency: -; Ope