Nichicon UPW2W010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 450V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPW2W010MPD.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Newark
Future Electronics
TME
DigiKey
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
14,716
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
331.57 Ω
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
18 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.9954 mm
Introduction Date2005-03-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-30
LTD Date2026-06-30
Parti correlate
NichiconUPW2G010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 400V 1muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPW2V010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 350V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-2WHG010
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2WHG010B
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 18mA 2000h 105°C Ammo Pack
PanasonicECA-2GHG010
Cap Aluminum 1uF 400V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 18mA 2000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPW2W010MPD fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF 450 V DC, PW SERIES 5000H 10(DIA.)X12.5MM
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 18mA 5000h 105C Automotive Bulk
PW Series 1 uF 450 V 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
1uF 卤20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 1Uf, 450V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPW2W010MPD