Nichicon UPW2G010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 400V 1muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UPW2G010MPD.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
DigiKey
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,765
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
16 mA
17 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
14.5034 mm
Introduction Date2005-03-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
Parti correlate
NichiconUPW2W010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 450V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPW2V010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 350V 1muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-2WHG010
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-2WHG010B
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 18mA 2000h 105°C Ammo Pack
1uF 450V ±20% 16mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UPW2G010MPD fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF 400 V DC, PW SERIES 5000H 10(DIA.)X12.5MM
Cap Aluminum Lytic 1uF 400V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 16mA 5000h 105C Automotive Bulk
PW Series 1 uF 400 V 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
1uF 卤20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL / 1 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 1Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPW2G010MPD