Rubycon 450PK1MEFC6.3X11
1uF 450V ±20% 16mA@120Hz Plugin, D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
EOL
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Rubycon 450PK1MEFC6.3X11.
IHS
Datasheet2 pagine9 anni fa
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.16%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-07-31
LTD Date2026-10-31
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
NichiconUPS2G010MPD
Cap Aluminum Lytic 1uF 400V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 16mA 2000h 105C Bulk
PanasonicECA-2GHG010
Cap Aluminum 1uF 400V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 18mA 2000h 105C Bulk
PanasonicECA-2VHG010
Cap Aluminum 1uF 350V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 18mA 2000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 400V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
Descrizioni
Descrizioni di Rubycon 450PK1MEFC6.3X11 fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Aluminium Electrolytic Capacitor, Pk Series, 1 - F, - 20%, 450 V, 6.3 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Rubycon 450PK1MEFC6.3X11
CAP, 1µF, 450V, 20%; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: PK Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: 2.5mm; Available until stocks are exhausted